Pszczyna, ulica Rybnicka 15
Poniedziałek - Piątek 08:00-17:00 Sobota 09:00-13:00
32 210 35 89

IDEAL 8000

Ideal 8000  x

Okna najnowszej generacji. Wybierając je – wybierasz ciepło, ciszę i estetykę. Okna wykonane w oparciu o system Ideal 8000 zapewniają termoizolację oraz izolację akustyczną na najwyższym poziomie. Rekomendowane do budownictwa pasywnego.

 • profil klasy „B”,
 • 6-komorowa budowa,
 • głębokość zabudowy 85 mm,
 • w standardzie stal zamknięta w ramie,
 • w standardzie blokada błędnego położenia klamki (okno RU),
 • okucie w standardzie wyposażone w dwa punkty antywyważeniowe na skrzydło,
 • na rdzeniu białym i brązowym lub antracytowym,
 • system wyposażony w 3 uszczelki,
 • okucia pracują w tzw. suchej komorze – co zwiększa ich żywotność,
 • szklenie pakietami do szerokości 51 mm,
 • dostępny w wariancie ze skrzydłem prostym lub zaokrąglonym,
 • możliwość zastosowania nakładek aluminiowych Aluskin,
 • możliwość zastosowania okucia krytego,
 • rekomendowany do budownictwa pasywnego,
 • w standardzie 6 pkt. antywyważeniowych,

AP-106-Jet-Black-Mat-min

AP-105 trompet C-32

AP-104 czekoladowy brąz

AP-103 popielaty

AP-102 szary bazaltowy

AP-95 winchester

AP-94 dąb Sheffield szary

AP-88 kwarc

AP-75 dąb Sheffield jasny

AP-79 alux DB 703

AP-72 maron braun

AP-71 szary agatowy

AP-70 szary betonowy

AP-63 aluminium szczotkowane

AP-62 szary bazaltowy struktura piasku

AP-65 kwarc piaskowany

AP-52 brzoza

AP-61 szary struktura piasku

AP-60 szary antracytowy struktura piasku

AP-44 biały strukturalny

AP-50 kremowy

AP-47 brylantowy niebieski

AP-40 antracytowy

AP-41 stalowy niebieski

AP-41 stalowy niebieski

AP-32 ciemny czerwony

AP-33 palisander

AP-34 szary

AP-28 walnuss tera

AP-30 ciemny zielony

AP-29 walnuss amaretto

AP-23 złoty dąb

AP-15 oregon III

AP-27 orzech

AP-11 daglezja

AP-06 ciemny dąb

AP-01 dąb specjalny

AP-05 mahoń

AP-02 dąb naturalny

Wymagania co do stolarki okiennej rosną z dnia na dzień. Istnieje wiele sposobów na to, aby podnieść funkcjonalność i bezpieczeństwo okien.

 

W standardzie okna wykonane w oparciu o system Ideal 4000 wyposażamy w dwa zaczepy antywyważeniowe na skrzydło oraz czopy utrudniające włamanie z regulacją docisku. Ważnym elementem okucia jest docisk środkowy. Docisk automatycznie dostosowuje się do luzu wrębowego. Zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale także szczelność i lekkie funkcjonowanie skrzydeł okiennych. Standardowo wszystkie okucia okien rozwierno-uchylnych uzupełniamy w blokadę błędnego położenia klamki. Dodatkowym elementem funkcjonalnym jest nożyca mikrowentylacji, która stwarza możliwość wietrzenia szczelinowego.

Klasę odporności na włamanie okien z całą pewnością podniesie większa ilość zaczepów antywłamaniowych, specjalna klamka z kluczykiem oraz płytka antyrozwierceniowa, czyli podkładka, którą montuje się na kasecie zasuwnicy. Okna możemy uzbroić również w okucie spełniające warunki klasy WK1 oraz WK2.

 

Bezpieczeństwo naszych okien zapewnia przede wszystkim to, czego nie widać gołym okiem, czyli jego okucie.

Okna wykonane w oparciu o system Ideal 8000 wyposażamy w okucie Maco Multi-Matic. Dobór garnituru okuciowego zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. W standardzie okno posiada dwa zaczepy antywyważeniowe na skrzydło oraz czopy utrudniające włamanie z regulacją docisku. Ważnym elementem okucia jest także wewnętrzny docisk środkowy. Docisk automatycznie dostosowuje się do luzu wrębowego. Zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale także szczelność i lekkie funkcjonowanie skrzydeł okiennych. Jako jeden z nielicznych producentów, standardowo wszystkie okucia okien rozwierno-uchylnych uzupełniamy w blokadę błędnego położenia klamki. Jest ona zintegrowana z podnośnikiem skrzydła.

Jak widać okucie Maco Multi-Matic stwarza ogromne możliwości. Bez problemu można uzupełnić je o dodatkowe zaczepy antywłamaniowe oraz inne elementy. Chcąc uzyskać okno o najwyższych parametrach bezpieczeństwa polecamy wyposażyć je również w szyby antywłamaniowe lub hartowane oraz klamki Hoppe Secustik z kluczykiem. Oferujemy także okucie spełniające warunki klasy WK1 oraz WK2.

Dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem mogą stanowić kontaktrony oraz pętla alarmowa w szybie. Kontaktrony to nic innego jak magnetyczne czujniki otwarcia okna. Alarm uruchomi się w momencie kiedy okucie obwiedniowe zmieni swoje położenie. Drugie z rozwiązań, czyli pętla alarmowa zadziała w momencie stłuczenia szyby lub innego naruszenia jej struktury.

Z roku na rok rośnie liczba klientów, którzy przy wyborze okien do swojego domu, kierują się głównie wskaźnikami izolacji termicznej produktu. Konsumenci coraz chętniej decydują się na wybór produktów energooszczędnych, dzięki którym mogą obniżyć swoje rachunki za energię.

Ideal 8000 to najcieplejszy system z rodziny profili Aluplasta. Stwarza ogromne możliwości. Jego głębokość zabudowy pozwala na montaż pakietów szybowych o szerokości nawet 51 mm. Klientom ceniącym sobie jakość produktu polecamy zatem doposażenie okien w szerszy, nawet czteroszybowy pakiet, a także ciepłą ramkę. Tak przygotowane okno bez najmniejszego problemu zyska współczynnik przenikania ciepła wymagany dla okien stosowanych w budownictwie pasywnym.

Proponujemy również przyjrzeć się jednej z najnowszych pozycji z naszej oferty. Szyby Climaplus 4S z powłoką selektywną to zupełna innowacja, która pozwoli zmniejszyć nie tylko rachunki za ogrzewanie, ale także zmniejszyć wydatki związane z klimatyzowaniem pomieszczeń w ciepłe dni. Szyba, dzięki specjalnie skonstruowanej powłoce, przepuszcza znacznie mniej energii słonecznej, dzięki czemu latem można w łatwy sposób utrzymać przyjemną temperaturę w pomieszczeniach. Zimą natomiast szyba Climaplus 4S będzie stanowiła barierę dla uciekającego z wewnątrz ciepła. Szyby szczególnie polecane do zastosowania w budynkach o dużych przeszkleniach od strony południowej, południowo-zachodniej i południowo-wschodniej.

 • Proces produkcyjny jest niezwykle istotny, a zastosowanie odpowiednich technologii niewątpliwie przekłada się na poprawę parametrów użytkowych stolarki. Dlatego nieustannie inwestujemy w park maszynowy oraz doskonalimy technologię produkcji naszych okien. Jako pierwsi na świecie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do masowej produkcji technologii V-Perfect.

  Dzięki temu dziś jesteśmy w stanie zaproponować swoim klientom najwyższą jakość oraz precyzyjnie wykończoną stolarkę. Okna w systemie Ideal 8000 opcjonalnie wykonujemy właśnie przy wykorzystaniu technologii V-Perfect. W tym przypadku połączenia wykonywane są bez wypływu nadmiaru wylewki, dzięki czemu naroża okienne zyskują niezwykle estetyczny wygląd. Miejsce łączenia profili staje się praktycznie niewidoczne. W technologii V-Perfect łączymy zarówno profile białe jak i okleinowane.

  Klientom szukającym alternatywnych rozwiązań polecamy również okna ze słupkiem ruchomym. Ruchomy słupek jest niczym innym jak elementem konstrukcji okiennej, który na stałe połączony jest z jednym ze skrzydeł. Tylko dzięki niemu jesteśmy w stanie swobodnie cieszyć się pełnią światła okiennego. Po otwarciu okna światło nie jest bowiem przedzielone słupkiem.

  Niezwykle ciekawą propozycją są również siatki antysmogowe. Siatki antysmogowe chronią nie tylko przed smogiem, ale także przed grzybami, solą morską, zarodnikami roślin, pyłkami, roztoczami, owadami, a nawet przed aerozolami, spalinami czy kurzem. Zimą stanowią idealną ochronę przed smogiem, wiosną to ratunek dla alergików, a latem pełnią rolę moskitiery. Siatki antysmogowe to atestowane i sprawdzone rozwiązanie, które zachowuje swoje właściwości filtracyjne przez 3 lata.

Dysponujemy pełną gamą dodatków, w które można wyposażyć okna wykonane w systemie Ideal 8000. Do najpopularniejszych produktów należą klamki Hoppe Secustik. Klamki wyposażone są w mechanizm blokujący obrót klamki. Dzięki nim okna zyskują doskonałą ochronę przed włamaniem. Jeszcze lepszą ochronę zapewni klamka Hoppe Secustik z kluczykiem. Druga opcja cieszy się niesłabnącą popularnością wśród rodziców, gdyż zamek stanowi skuteczną ochronę okna przed otwarciem go przez dzieci. Klamka z kluczykiem całkowicie blokuje możliwość otwarcia okna. Jeśli jednak chcemy zabezpieczyć okno przed otwarciem, zostawiając przy tym pole manewru jeśli chodzi o jego uchylenie, powinniśmy sięgnąć po okucie z tzw. angielskim uchyłem. Mechanizm okucia blokuje możliwość otwarcia okna, ale pozostawia opcję jego uchylenia. Dziecko będzie mogło zatem uchylić okno, ale go nie otworzy.

Mówiąc o klamkach nie można zapomnieć o możliwości montażu hamulca w klamce. Hamulec pozwala zatrzymać skrzydło okna w dowolnej pozycji po jego otwarciu.

Okna spełniają wiele istotnych funkcji. Oprócz bezpieczeństwa jest nią niewątpliwie zapewnienie wentylacji. Wszystkie okna rozwierno-uchylne w standardzie wyposażamy w mikrowentylację w narożniku. Mimo to kupując okna warto zadbać o to, aby były one wyposażone w nawiewniki. Dzięki nim zyskamy stały dostęp do świeżego powietrza. Najwygodniejszym rozwiązaniem są nawiewniki higrosterowane. Są praktycznie bezobsługowe. Czujnikiem sterującym jest tutaj taśma poliamidowa, która analizuje zmiany poziomu wilgotności względnej w pomieszczeniu i zmienia otwarcie nawiewnika.

Chcąc podnieść parametry termoizolacyjne okna polecamy wyposażyć je w ciepłe ramki dystansowe. Wykonane ze złożonego materiału izolacyjnego, poprawiają izolację szyb oraz obniżają ryzyko występowania przy nich czasowej kondensacji pary wodnej, która w okresie zimowym może zamarzać, przez co wokół uszczelek może pojawić się lód. Ponadto ciepłe ramki to gwarancja długoletniej szczelności szyb zespolonych oraz maksymalizacja oszczędności strat energii cieplnej poprzez redukcję mostka termicznego połączenia ramy z szybą.