Pszczyna, ulica Rybnicka 15
Poniedziałek - Piątek 08:00-17:00 Sobota 09:00-13:00
32 210 35 89

PSK (Aluplast, EkoSun, Salamander)

MIC Pszczyna, Salon okien i drzwi > PSK (Aluplast, EkoSun, Salamander)

PSK (Aluplast, EkoSun, Salamander)

Drzwi PSK to ciekawa alternatywa do okien balkonowych, umożliwiają zarówno przesuwanie jak i uchylanie skrzydła. Dzięki zastosowaniu specjalnych szyn jezdnych skrzydło nie otwiera się do wewnątrz, tym samym oszczędzając miejsce w pomieszczeniach.

 • podstawowy system drzwi przesuwnych,
 • ekonomiczny cenowo w porównaniu do systemów HST,
 • możliwość montażu wspomagania regulacji uchyłu za pomocą klamki,
 • w standardzie mikrowentylacja w narożniku skrzydła aktywnego,
 • narożniki dociągane klamką,
 • drzwi PSK tworzymy w oparciu o wszystkie systemy PVC z naszej oferty,
 • maksymalny ciężar skrzydła aktywnego – 200 kg,
 • jedno skrzydło aktywne, drugie nieaktywne,
 • łatwe przesuwanie skrzydła aktywnego,
 • możliwość montażu klamki z kluczykiem,
 • drzwi PSK umożliwiają otwarcie i uchylenie skrzydła,
 • konstrukcja z profilem ościeżnicy na całym obwodzie.

Paleta

 • Aluplast
 • Salamander

Drzwi PSK zbudowane mogą zostać w oparciu o wszystkie profile okienno-drzwiowe PVC z naszej oferty – Ideal 4000, Ideal 5000, Ideal 8000, Streamline 76, BluEvolution 92, Eko Sun 70, Eko Sun 6 lub Eko Sun 7.

Przesuwanie skrzydeł możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu okuć. Po przekręceniu klamki z pozycji zamkniętej skrzydło wysuwa się w głąb pomieszczenia, prostopadle do płaszczyzny okna, a następnie przesuwa się w bok.

Zaletą drzwi PSK jest bez wątpienia możliwość uzyskania wygodnego wyjścia na taras przy równoczesnym zachowaniu funkcjonalności pomieszczeń. Drzwi PSK nie zajmują powierzchni wewnątrz pomieszczenia po otwarciu, co pozwala na swobodne planowanie zagospodarowania przestrzeni.

Drzwi stanowią interesujące rozwiązanie i są alternatywą dla tradycyjnych, dwuskrzydłowych drzwi balkonowych. To również atrakcyjna cenowo alternatywa dla systemów HST. Dzięki ergonomicznie ukształtowanej klamce aluminiowej, drzwi można z łatwością otwierać i zamykać jedną ręką. Wózki umożliwiają bezwysiłkowe i precyzyjne ustawienie z pozycji uchylnej do pozycji otwartej (przesuwnej) i z powrotem. Konstrukcja składa się z dwóch kwater, z czego jedna jest aktywna, a druga w postaci stałego szklenia.

Wybierając drzwi PSK należy wziąć pod uwagę ich ograniczenia konstrukcyjne. Maksymalne wymiary skrzydeł to 1,6 x 2,4 m (skrzydło tarasowe) lub 1,3 x 2,4 m (skrzydło okienne), a maksymalna szerokość całej konstrukcji to 4 m (przy asymetrycznym podziale) lub 3,2 m (przy zachowaniu symetrycznego podziału). Szklenie – w zależności od możliwości wybranego systemu okienno-drzwiowego.

Drzwi PSK mogą poruszać się według dwóch schematów. W pierwszym drzwi składają się z dwóch skrzydeł, z których jedno jest skrzydłem jezdnym (A).

Druga z możliwości to zastosowanie ruchomego słupka, dzięki któremu skrzydła będą rozwierały się przeciwlegle do siebie (C).

Drzwi PSK, dzięki temu, że powstają w oparciu o standardowe systemy okienno-drzwiowe PVC, mogą przybrać dowolny kolor z palety Aluplast, Salamander czy Eko Sun (w zależności od wyboru systemu). Profile okleinujemy jednostronnie, dwustronnie lub w formule duo-kolor. Drzwi w kolorze nabiorą indywidualnego, niezwykle estetycznego wyglądu. Z łatwością dopasujemy ich wygląd do wyglądu elewacji oraz wnętrza.

Komfort obsługi drzwi PSK zapewni natomiast okucie automatyczne renomowanego dostawcy GU. To gwarancja lekkiego przesuwania skrzydła. Okucie można również uzupełnić w funkcję wspomagania regulacji uchyłu za pomocą klamki. To ostatnie rozwiązanie w szczególności polecane jest przy zastosowaniu szerokich skrzydeł, gdyż uchylanie cięższych skrzydeł może być nieco utrudnione.

Drzwi PSK polecamy uzupełnić w nawiewniki, które zapewnią prawidłową cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Wybierając pakiet szybowy warto wyposażyć go natomiast w ciepłą ramkę dystansową. Wykonane ze złożonego materiału izolacyjnego, poprawiają izolację szyb oraz obniżają ryzyko występowania przy nich czasowej kondensacji pary wodnej. Ponadto ciepłe ramki to gwarancja długoletniej szczelności szyb zespolonych oraz maksymalizacja oszczędności strat energii cieplnej poprzez redukcję mostka termicznego połączenia ramy z szybą.

Bezpieczeństwo drzwi zapewnią klamki z kluczykiem oraz płytka antyrozwierceniowa. Drzwi mogą zostać połączone np. z instalacją alarmową. Możliwy jest tutaj montaż kontaktronów, czyli magnetycznych czujników ruchu. Kontaktron zadziała w momencie nawet lekkiego przesunięcia okucia.