Pszczyna, ulica Rybnicka 15
Poniedziałek - Piątek 08:00-17:00 Sobota 09:00-13:00
32 210 35 89

Streamline 76

Salamander Steamline 76

Doskonały wybór dla osób ceniących sobie elegancję i komfort. Okna stworzone w oparciu o system Streamline 76 łączą w sobie maksymalne bezpieczeństwo, wysoką izolację termiczną i akustyczną. Odporne na działanie czynników zewnętrznych, charakteryzujące się intensywnym, białym kolorem.

 • profil klasy „B”,
 • 5-komorowa budowa,
 • głębokość zabudowy 76 mm,
 • w standardzie blokada błędnego położenia klamki (okna RU),
 • w standardzie mikrowentylacja w narożniku (okna RU),
 • okucie w standardzie wyposażone w cztery punkty antywyważeniowe na skrzydło,
 • system wyposażony w dwie uszczelki,
 • w standardzie stal otwarta o grubości 1,5 mm,
 • na rdzeniu białym, brązowym i karmelowym,
 • dostępny w wariancie ze skrzydłem Classic-line lub Round-line,
 • szklenie pakietami do szerokości 48 mm,
 • możliwość zastosowania nakładek aluminiowych Aluskin,
 • możliwość wykonania okien z ramą renowacyjną,
 • możliwość zastosowania okucia ukrytego,
 • możliwość zastosowania okleiny full colour.

SAL-90 szary kwarcowy piaskowany

SAL-84 szary bazaltowy piaskowany

SAL-87 szary sygnałowy piaskowany

SAL-88 antracyt piaskowany

SAL-74 szary bazaltowy

SAL-78 kwarc

SAL-73 jasnoszary

SAL-72 szary agatowy

SAL-71 ciemny brąz

SAL-70 antracyt

SAL-67 antracyt szczotkowany

SAL-62 tiama

SAL-69 aluminium szczotkowane

SAL-52 oregon 4

SAL-60 vermont

SAL-59 kremowy

SAL-61 meranti

SAL-43 dąb polarny

SAL-51 złoty dąb

SAL-02 szary

SAL-39 biały antik

SAL-37 alux DB703

SAL-41 dąb vintage

SAL-26 mahoń

SAL-27 letnia daglezja

SAL-33 nebraska

SAL-25 dąb bagienny

SAL-21 orzech

SAL-19 bordowy

AP-106-Jet-Black-Mat-min

SAL-03 ciemnozielony

SAL-02 szary

SAL-11 stalowoniebieski

Bezpieczeństwo okien zależy od naprawdę wielu czynników. Pierwszym i jednym z najważniejszych jest bez wątpienia dobór garnituru okuciowego. Przy produkcji okien w systemie Streamline 76 korzystamy z okucia Multi-Matic, najlepszego rozwiązania z oferty uznanego, austriackiego producenta – firmy Maco.

 

Już w standardzie okna wyposażone są w cztery punkty antywyważeniowe na skrzydło, czopy utrudniające włamanie z regulacją docisku oraz blokadę błędnego położenia klamki. Istotną rolę odgrywa tutaj również wewnętrzny docisk środkowy. Docisk zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale także szczelność i lekkie funkcjonowanie skrzydeł okiennych. Na życzenie klienta okno możemy uzbroić tak, aby spełniało ono warunki stawiane w klasie WK1 lub WK2.

 

W budynkach, które w sposób szczególny narażone są na włamanie polecamy montaż kontaktronów lub pętli alarmowej w szybieKontaktrony to magnetyczne czujniki ruchu. W tym przypadku już niewielkie przesunięcie okucia obwiedniowego spowoduje uruchomienie alarmu. Pętla alarmowa zadziała natomiast w momencie stłuczenia szyby lub innego naruszenia jej struktury.

Energooszczędne okna o wysokim poziomie izolacji termicznej i akustycznej. Już w standardzie Streamline 76 zapewniają optymalną ochronę. Jednokomorowy pakiet szybowy, dwie uszczelki, profil o głębokości zabudowy 76 mm sprawiają, że okna stanowią skuteczną barierę dla uciekającego z wewnątrz ciepła.

 

Chcąc podnieść komfort cieplny, okna polecamy doposażyć w pakiet trzyszybowy oraz ciepłą ramkę. Oferujemy ciepłe ramki dystansowe wykazujące się najlepszą wydajnością. Wykonane z materiału o specjalnych właściwościach cieplnych, wzbogacone cienką warstwą specjalnej folii, która pozwala całkowicie wyeliminować przedostawanie się gazów uszczelniających i pary wodnej. Dzięki swojej konstrukcji ciepłe ramki z naszej oferty nie tylko poprawiają izolację szyb, ale również dają gwarancję długoletniej szczelności szyb zespolonych oraz maksymalizacji oszczędności strat energii cieplnej.

 

Okna wykonane w oparciu o system Streamline 76 polecamy wyposażyć także w szyby Climaplus 4S. To innowacyjne rozwiązanie. Szyba Climaplus 4S przepuszcza znacznie mniej energii słonecznej, dzięki czemu latem można w łatwy sposób utrzymać przyjemną temperaturę w pomieszczeniach oraz zmniejszyć wydatki związane z klimatyzacją. Zimą natomiast szyba będzie stanowiła barierę dla uciekającego z wewnątrz ciepła.

Okna stworzone w oparciu o profile uznanego, niemieckiego producenta tworzą nowe standardy w zakresie długoletniej żywotności i pielęgnacji powierzchni stolarki. Charakteryzują się wyjątkową, śnieżnobiałą barwąBłyszczące profile, wykonane z najwyższej jakości PVC, są łatwe do utrzymania w czystości i odporne na działanie warunków atmosferycznych.

 

Chcąc nadać oknom indywidualnego wyrazu i dopasować je do wyglądu elewacji i wnętrza budynku proponujemy dobór okleiny. Okna z naszej oferty dostępne są w kilkudziesięciu kolorach gładkich oraz drewnopodobnych. Okna okleinujemy jednostronnie, dwustronnie, a także w formule duo-kolor. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest również okleina full colour. To nie tylko gwarancja estetyki, ale także jednolitej struktury, trwałości koloru oraz precyzyjnego wykończenia. W tym przypadku okleinujemy nie tylko ramę, ale także wręby, krawędzie skrzydeł i inne elementy okna. Okleinowanie full colour dostępne jest tylko przy wyborze kolorów drewnopodobnych.

 

Niezwykle estetycznego wyglądu oknom nada z pewnością okucie Multi-Power, czyli tzw. okucie ukryte. W tym przypadku wszystkie elementy okucia schowane są w obszarze wrębu i całkowicie niewidoczne przy zamkniętym skrzydle. Ukryte mogą zostać zarówno szyny ruchomego słupka, drążki napędowe, zawiasy oraz inne elementy funkcjonalne. Oprócz walorów estetycznych okucia ukrytego, warto również zwrócić uwagę na jego względy praktyczne. Użytkownik zyskuje między innymi możliwość regulacji 3D oraz zintegrowanego dostosowania szerokości otwarcia skrzydła. Zawiasy stosowane w przypadku okucia ukrytego charakteryzują się wyższą nośnością, a samo okno zyskuje właściwości antywłamaniowe. Są również cieplejsze, gdyż okucie tego typu zapobiega powstawaniu mostków termicznych.

 

Niezwykle ciekawego wyglądu oknom mogą nadać nakładki aluminiowe Aluskin. Dzięki nim bez problemu możemy połączyć praktyczne zalety okien PVC z nowoczesnym designem, który charakteryzuje okna aluminiowe. Nakładki dostępne są w całej gamie kolorów RAL. Posiadamy również szeroką ofertę lakierów strukturalnych.

 

Tworząc okna korzystamy nie tylko z najwyższej jakości komponentów, ale również dbamy o to, by sam proces technologiczny przebiegał według najwyższych standardów. Park maszynowy, którym dysponujemy pozwala nam na wykonywanie okien przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, takich jak V-Perfect. To innowacyjny system łączenia profili okiennych PVC, który sprawia, że zgrzewy są praktycznie niezauważalne.

W oparciu o system Streamline 76, oprócz typowych okien, tworzymy również okna renowacyjne. Ich montaż jest niezwykle prosty i szybki. Nie wymaga demontażu starej ościeżnicy okiennej, dzięki czemu zyskujemy pewność, że w żaden sposób nie naruszymy ścian i elewacji. Bezinwazyjny montaż okna sprawia, że jest najlepsze, a czasami również jedyne rozwiązanie do zastosowania w budownictwie zabytkowym.

Specyfikacja:

 • system 5-komorowy,
 • głębokość zabudowy 76 mm,
 • płetwa renowacyjna o wysokości 35 lub 60 mm z możliwością przycięcia na dowolny wymiar,
 • na rdzeniu białym, brązowym i karmelowym,
 • system wyposażony w 2 uszczelki,
 • szklenie pakietami do szerokości do 49 mm.

Okna wykonane w systemie Streamline 76 polecamy wyposażyć w nawiewniki z naszej oferty. Posiadamy szeroką ofertę nawiewników higrosterowanych oraz ciśnieniowych. Proponujemy również klamki Hoppe Secustik z kluczykiem oraz stylowe klamki Moonline. Okna warto również uzupełnić w hamulec rozwarcia sterowany klamką. Dzięki niemu, jednym ruchem ręki, rozwarte skrzydło okienne możemy stabilnie zablokować na wybraną szerokość. Wystarczy przekręcić klamkę o 45o do dołu. To niezwykle komfortowe rozwiązanie, które umożliwia intensywne wietrzenie pomieszczeń bez obaw, że nagły podmuch wiatru zatrzaśnie okno.

 

W oknach, do których dostęp mogą mieć dzieci polecamy montaż okucia z tzw. angielskim uchyłem. W tym przypadku rodzic bez problemu może zablokować możliwość otwarcia okna, pozostawiając opcję jego uchylenia.

 

Chcąc uzyskać niebanalny wygląd okna można wyposażyć je w szprosy, które dzielą przestrzeń szyby na mniejsze kwatery. Oferujemy zarówno szprosy wewnątrzszybowe jak i naklejane. Oba typy szprosów mogą przybrać dowolny kolor z palety kolorów Salamander, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do koloru profili okiennych.

 

Typowy słupek okienny polecamy zamienić na słupek ruchomy o szerokości 62 mm. To niezwykle innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że po otwarciu okna użytkownik może cieszyć się niczym nie przedzieloną przestrzenią. Słupek jest bowiem na stałe zespolony z jednym ze skrzydeł okiennych.

 

Osobom ceniącym sobie prywatność i ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem polecamy doposażyć okna w rolety typu screen. Rolety screen to jeden z najbardziej stylowych sposobów na ochronę pomieszczeń przed nadmiernym nagrzewaniem się. Materiał, z którego są wykonane, absorbuje i odbija dużą część promieni słonecznych. Dzięki temu użytkownik jest w stanie zachować komfortową temperaturę wewnątrz budynku.